Translate

poniedziałek, 3 grudnia 2012

Przerywnik "serwetki śnieżnej"

Tytuł może trochę na odwrót, ponieważ zanim Renulka uraczyła nas kolejnym wyzwaniem on-line, zaczęłam robić serwetkę autorstwa pana Jana Stawasza opublikowaną w "Moich Robótkach" Nr 6/2005. Kilka dni temu skończyłam. Wzory Pana Jana są piękne, ale nie zawsze mi wychodzą. Tym razem miałam spory kłopot, bo już jestem na tym etapie że dosyć mocno 
i z równą siłą zaciągam wszystkie elementy, a mimo to środek w stosunku do koronki zewnętrznej wyszedł zbyt duży. Na szczęście serwetki lubię dosyć sztywne i po odpowiednim usztywnieniu i porządnym prasowaniu wyszło całkiem nieźle. Zresztą oceńcie sami  :)

Tylko trochę przesadziłam z długością pikotek, pierwowzór podobał mi się lepiej, moja zrobiła się zbyt "gęsta".

 
Może kiedyś powtórzę ten wzór jeszcze raz, wprowadzając małą korektę (moją ilość słupeczków i krótsze pikotki)

a tutaj małe zbliżenie. Na prezent się nie nadaje z powodu tych błędów (właściwie nie wiem czyich, moich czy wzoru) dlatego zostaje ze mną.
Chyba pora zacząć tworzyć własne projekty.
Trzymajcie się cieplutko, byle do "Gwiazdki" :))

4 komentarze:

 1. o, masakra, że też Ci się chciało taką pracochłonną serwetkę robić... mnie ta Renulkowa na razie wykończyła, więc chwilowo porzuciłam. Masz niesamowitą cierpliwość, że robisz takie duże obiekty :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Frywolitki nie wymagają ode mnie cierpliwości, one mnie wyciszają. Kiedy mam zły dzień i chcę zapomnieć o drobnych kłopotach sięgam po czółenka, a że robię serwetki no cóż, dla nich właśnie nauczyłam się frywolitki, inne przedmioty (biżuteria, ozdoby) robię przy okazji.
  Czasem mówię do męża że dzień bez frywolitki to dzień stracony :))

  OdpowiedzUsuń
 3. O rety, co za piękności tworzysz,jestem zauroczona.
  W tej dziedzinie jestem w ogóle niezorientowana,czy to frywolitka czy serwetka,czy jak ją sobie nazwiesz,jest piękna.Jak najbardziej na prezent się nadaje,myślisz że ktoś oprócz Ciebie będzie widział w niej błędy,szczerze wątpię.Miłego wieczoru,ściskam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest jak dla mnie wspaniała a moje amatorskie oko żadnych błędów nie widzi :)

  OdpowiedzUsuń